Всесвітній день дитини

Щорічно 20 листопада відзначається Всесвітній день дітей у річницю ухвалення Конвенції про права дитини.

У 1954 році Генасамблея ООН рекомендувала всім країнам заснувати відзначення Всесвітнього дня дитини як дня світового братерства і взаєморозуміння дітей, присвяченого діяльності, спрямований на забезпечення благополуччя дітей усього світу.

20 листопада 1959-го Генасамблея ООН ухвалила Декларацію прав дитини, а за 40 років – 20 листопада 1989-го – Конвенцію про права дитини – засадничий міжнародний документ із захисту прав дітей. Наразі її ратифікували 193 країни.

Основна ідея Конвенції – найкраще забезпечення інтересів дитини. Положення Конвенції зводяться до чотирьох основних вимог, які мають забезпечити права дітей: виживання, розвиток, захист і забезпечення активної участі в житті суспільства. Головний принцип, який проголошує Конвенція, – визнання дитини повноцінною і повноправною особистістю.

Кожна дитина має право на освіту, на здоров’я і належну медичну допомогу, на ім’я та громадянство, вона має право зростати в турботливому родинному середовищі й бути захищеною від жорстокості та насильства.

Саме тому 20 листопада в багатьох країнах світу відзначають свято дитячої радості, благополуччя, світового взаєморозуміння і братерства. Конвенцію підписала 61 держава.

Здобувши незалежність, Україна взяла на себе низку зобов’язань з поліпшення добробуту дітей, зокрема, підписавши Конвенцію про права дитини. 27 лютого 1991-го Верховна Рада ратифікувала цю Конвенцію, а 27 вересня того ж року документ набув чинності. Крім того, у 2003 та 2005 роках Верховна Рада ратифікувала два факультативні протоколи до Конвенції про права дитини щодо торгівлі дітьми, дитячої проституції, дитячої порнографії та щодо участі дітей у збройних конфліктах.

Кiлькiсть переглядiв: 48