Критерії оцінювання стану підручників

«Високий рівень користування» - підручник був у користуванні, але не має ушкоджень.

«Середній рівень користування»- є незначні ушкодження, придатний для користування.

«Задовільний рівень користування» - має значні ушкодження, але придатний для користування.

«Незадовільний рівень користування» - має значні ушкодження, непридатний для користування.

Правила поводження з книжкою

1. Беріть книги чистими руками.

2. Не перегинайте книжки, від цього випадають сторінки.

3. Не кладіть у книжку олівців та інших предметів, від цього вона рветься.

4. Не загинайте сторінки, користуйтесь закладками.

5. Не читайте книжки під час їжі.

6. Щоб книга чи підручник довше служили вам, обгорніть їх.

Рекомендації вихователям з організації роботи з шкільними підручниками

1. На початку навчального року до 5 вересня одержати комплект підручників на клас.

2.Визначити стан одержаних підручників, при необхідності провести заміну.

3.Здати відомості до бібліотеки до 20 вересня.

4.Визначити відповідальних в класі за збереження навчальних книг.

5. Запланувати виховні заходи по збереженню підручників з класним колективом.

6. Постійно здійснювати контроль за станом збереження підручників.

7.Організовано здати підручники в кінці навчального року до бібліотеки, попередньо проаналізувавши стан їх збереження.

8.Вихователь несе матеріальну відповідальність за одержаний комплект підручників на клас протягом навчального року.

Рекомендації учням, як краще зберігати свій підручник

1. При одержанні підручників у бібліотеці продивись їх. При виявленні пошкоджень повідом бібліотекарю

2. Обгорни підручник

3. Зроби закладки для підручників

4. Якщо ти зіпсував чи загубив підручник, поверни до бібліотеки аналогічний.

5. Не перегинай палітурку підручника - це зменшує її міцність.

6. Не загинай кути сторінок.

7. Не роби помилок і не розмальовуй підручник

8. Клади підручник тільки на чистий стіл.

9. Бережи підручник від сонця і від вологи.

10. Відведи вдома або у класі місце для підручників.

У вересні 2011 року в кожному класі була обрана комісія з 2-3 учнів, яка перевіряє стан збереження підручників у своєму класі. Підсумки направляються до бібліотеки. В останній вівторок місяця загальношкільна комісія перевіряє дійсний стан підручників, проводить бесіди про дбайливе ставлення до книги, виявляє посібники, які потребують ремонту або заміни На основі цих даних виставляються оцінки за стан збереження підручників на стенді "Живи, книго!" на І поверсі.

/Files/images/библиотека/bibl_6945.JPG/Files/images/библиотека/bibl_7476.JPG/Files/images/библиотека/bibl_7477.JPG