Комунальний заклад "Харківська загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ст. № 14 Харківської міської ради" створена в 1962 році для навчання та соціальної підтримки дітей з малозабезпечених сімей. Згідно з проектом школа-интернат розрахована на 300 вихованців. В школі-інтернаті № 14 вихованці знаходяться на неповному державному забезпеченні цілодобово з понеділка по п'ятницю.
У навчальному закладі визначена українська мова навчання. Загальна кількість класів - 9.
Виховна робота в школі-інтернаті будується на індивідуально-зорієнтованих принципах, мета яких - максимальне залучення дітей до суспільного життя закладу, патріотичне виховання, фізичне виховання, пропаганда здорового способу життя, підготовка до самостійної діяльності. За основу виховної роботи обрано екологічне виховання. В рамках екологічної діяльності встановлені зв'язки з національними (Харківський музей природи, НДІ лісогосподарства, Український інститут екології, Українське товариство охорони птахів) та міжнародними (фонд охорони тварин Дж.Даррелла, екологічна програма ООН) організаціями. З метою виховання дбайливого ставлення до природи відбуваються виїзди елективних груп учнів до Мерчанського лісництва Харківської області. Підсумки роботи учнів опубліковані на сайті природоохоронної організації "The Wild Ones" . Вихованці приймають участь у сезонних обліках птахів, заходах екологічного спрямування, виступають на обласних екологічних конференціях у Харківському зоопарку.
Співпраця в роботі учнівського та педагогічного колективу дає позитивні результати і забезпечує засвоєння кожним учнем базових знань і норм загальнолюдської моралі і культури. Створені комфортні умови для навчання, виховання та відпочинку дітей.
Без сумніву можна сказати, що для дітей школа стала другим домом. Тому кожна ранкова лінійка починається девізом: "Ми всі разом, мов зернята, наша школа - рідна мати".
Навчають та виховують дітей 25 досвідчених педагогів, серед яких вчителів вищої категорії - чотири, тринадцять педагогів мають першу категорію. По закінченні школи-інтернату № 14 учні отримують свідоцтво державного зразка та продовжують навчання в загальноосвітніх навчальних закладах міста та області.
Кiлькiсть переглядiв: 2004